Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 235 komentarzy

Projekty

Mufinek Sposypkom - Przedstawiciele banku Anglii zapytali Franklina, skąd się bierze wzrost dobrobytu kolonii. Franklin odrzekł: - To proste. W koloniach wydajemy własny pieniądz. "Kolonialny Skrypt". Wydajemy go w proporcji do potrzeb handlu i przemysłu...

Moje komentarze

 • @Oscar 18:21:24
  cyt:
  Duża inflacja lub nagła wymiana pieniądza czyni ten pomysł nieskutecznym.

  Oczywiście słusznie zauważasz, ale tylko w kwestii nagłej wymiany pieniądza. Co do inflacji, to nie do końca prawda.
  Owszem, nagła wymiana pieniądza np na euro z ogłoszeniem unieważnienia gotówki złotówkowej, to może być właśnie riposta starego systemu na akcję społeczną. Ale wtedy może też zaistnieć kontr riposta bojkotu euro lub nie. Trudno przewidzieć. Gotówka nie utraci nagle wartości od widzimisia rządu. Gdy rząd ustali terminy na wymiany starej gotówki, wtedy może rozbić zawiązaną solidarność społeczną, co przejęła na czas przejściowy gotówkę złotówkową. Jednak trudno takie sytuacje prognozować, bo wszystko zależy też od zmiennej sytuacji politycznej w takim momencie. Tzn czy rząd w czasie zawieruchy pozostaje, zmienia się oddolnie, czy zmienia się odgórnie.

  Co do inflacji to jej powód może być różny.
  1. Może to być niedobór wielu towarów, bo ustaną dostawy z zewnątrz, ale przecież nie zginie handel dobrami posiadanymi. Do tego właśnie ta złotówka będzie potrzebna. To może być jedynie nowe dopasowanie się cen.
  2. Celowy dewastacyjny dodruk gotówki przez banki, gdy społeczeństwo, lub nowy rząd, nie przechwyci nadzoru nad NBP. Tego typu inflacje z dodrukiem, zawsze były hiperinflacjami, bo chodziło wtedy władcom pieniądza, o szybkie sztuczne zniszczenie jego wartości, by na tę metodę pozbawić ludzi kapitału finansowego.

  Trzymanie zaś kapitału finansowego na kontach podczas zawieruchy objawi się:
  1. złodziejskim odjęciem zapisanej wartości na koncie.
  2. limitem dziennego pobrania gotówki.
  3. limitem dziennych zakupów elektronicznych, przy towarzyszącej inflacji.
  Antysemityzm monetarny racz nam dać Panie
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:51:21
  Jednym z prostych sposobów walki z tą wadliwą konstrukcją monetarną, jest łagodne i nieustanne wybieranie gotówki, by pozostawić na kontach minimalne ilości pieniądza elektronicznego, po to, by móc robić jedynie nieodzowne bieżące przelewy bankowe. Gotówką niekoniecznie płacić wszędzie, ale ją wpłacać na konto, tuż przed zrobieniem przelewu.
  Ponadto wraz z taką akcją społeczną należy, unikać na maxa brania kredytów. W sytuacji krachu bankowego, przejść na płatności gotówkowe. Wtedy pozyskane jak największe ilości gotówki w obiegu, zapewnią jako taki obrót handlowy w momencie zawieruchy, gdy nie dostarczą towarów z zewnątrz i będzie trzeba przeorganizować gospodarkę, na samowystarczalne przeżycie.
  Potem dopiero wzrośnie zainteresowanie systemami monetarnymi, gdy każdy otrze się o temat i zrozumie jakie to ważne, by mieć dobrze zbudowany system monetarny i gospodarkę samowystarczalną, w podstawowych rzeczach.
  Antysemityzm monetarny racz nam dać Panie
 • @AlexSailor 16:07:57
  Proponuję Alex Sailor samonaukę z myśleniem.
  Na początek mała lekcja futurystyczna.
  Goszczą przybysze obcy w wyprowadzonym na prostą państwie polskim z pieniądzem osiągniętym z KGHM. Monetki ze złota i srebra.
  Przybysze są wilkami ubranymi w ubrania maskujące, ich wilczy charakter.
  W swojej furgonetce mają poukrywane duże ilości złota przywiezionego skąd inąd. Tworzą mafię i na miejscu podrabiają tłoczniki robiąc monety z dowiezionego złota.
  Wykupują monetami najcenniejsze towary użytkowe i uruchamiają mafię, by te towary w procesach zakupu za złoto, opuszczały Polskę. Polska wyprowadzona na prostą pozostaje bez dóbr, bo wypływać będą na zewnątrz jak z dziurawego worka. Grozi wtedy tez Polsce wykupienie praw własności za złoty pieniądz dowieziony z zewnątrz.

  Pieniądz suwerenny to taki, który nikt nie może osiągnąć na świecie poza suwerennym emitentem w państwie. Złoto się do tego nie nadaje bo każdy z zewnątrz może je zdobyć. A obecnie jest ono celowo chwycone w ręce bankierów, bo wiedza o ilościowej teorii pieniądza w 19 wieku nawet nie mieściła się w głowach ówczesnych bankierów, kiedy jak pisali w PMS pojmali złoto by pozbawić zdrowego pieniądza towarowego. Wtedy oni myśleli podobnie jak Ty Alex. Nie wszyscy z tamtych kręgów mieli rozum, by pojąć ilościową teorię pieniądza.
  Dzisiaj też nie wszyscy bankierzy wiedzą, że można mierzyć chwilową wartość rynku towarowego i produkcję w toku, bo mamy terminale płatnicze. To tylko inżynierskie rozumy takie problemy potrafią rozwiązywać. W ekonomii wykształciuchów z innowacyjnym podejściem brakuje. Są trzymani za mordę przez zaprzedane elity profesorskie i nauczani starych głupot.
  Architektura monetarna - rozrywana na strzępy
 • @nikander 19:53:42
  K.L. Też katastrofa.
  W okolicy godź 14:02, młody człowiek, pytał pana K.L. o szczegóły emisyjne waluty równoległej. No bo jest generalnie w tych walutach emisja zerowa. Tzw suma kontrolna emisji równa zero. Szczegóły omawiam na moim wpisie:
  http://mufineksposypkom.neon24.pl/post/137726,pieniadz-ujemny-czesc-3
  Są też wersje pieniądza równoległego, gdzie emisja zerowa wspierana jest emisją dodatnią opartą o majątek gminy, o czym mówił na tej konferencji pan W.D., przy omawianiu 4-go pkt. Ekon. Aktu., oraz najnowsze modele, o emisji opartej o depozyt bankowy w pieniądzu PLN., jak np gminna waluta Otwocka.
  No i pan K.L. odpowiada, że waluta lokalna opierana jest na lokalnym podatku, bez wytłumaczenia jaki to jest mechanizm opierania na płaconym lokalnym podatku. Po czym ten pan nie dopytał pana K.L. o szczegóły. Cóż to za tłumaczenie bez wyjaśnienia. Po prostu zignorowanie zapytania.
  Architektura monetarna - rozrywana na strzępy
 • @Oscar 19:17:12
  Przecież można zrobić Ekonomiczny Akt na jeden punkt kartki A5, polegający na minimalizowaniu depozytów bankowych do niezbędnego minimum, przez pobieranie znaków pieniężnych z bankomatów, niekoniecznie w jednej chwili. Taka społeczna akcja solidarnościowa, by każdy kto może pozrywał depozyty według uznania i zmniejszył stan kont na a'vista. System regulacyjny na otwartym rynku międzybankowym, automatycznie będzie emitował wtedy pieniądze fizyczne, chroniąc się przed załamką i zmniejszy się w obiegu ilość pieniądza kredytowego na korzyść pieniądza gotówkowego. System napełni się większą ilością pieniądza zalegającego w obiegu w sposób trwały. To prosta reforma w Ekonomicznym Akcie Społecznym, nie wymagająca pomocy posłów i ministrów. Żaden z zaproszonych ministrów nie przybył na konferencję, tylko był jeden poseł, oprócz posła prowadzącego.
  Architektura monetarna - rozrywana na strzępy
 • @Oscar 17:42:31
  Czuć wstawiany wałek.
  Np lansowany w wykładzie pieniądz równoległy emitowany przez gminę ma być opierany o majątek gminy. Kolejna głupota! No ale takie wymagania mają współczesne dopuszczone przez bankowców normy pieniądza równoległego, by im nie popsuć walącej się konstrukcji.
  K.L. w wykładzie mówi półgębkiem o możliwej załamce systemu, że niby potem winstalowana równoległa waluta, pozwoli utrzymać handel w trakcie załamki, bo gminy (lub nawet NBP, o czym wspomniał W.D., że NBP równoległą walutę też emituje. pkt 5. Ekon. Aktu Konst.) będą emitować równoległą walutę cyfrową.
  No ale to jest masakra! Scalą wszystkie równoległe waluty w jedną z poziomu NBP, a potem kolejna integracja w jeden pieniądz cyfrowego pieniądza, opartego na majątku, zamiast opartego na towarach obrotowych.
  Architektura monetarna - rozrywana na strzępy
 • niss dał plamę
  Miał Pan rację, że będzie kompromitacja w sejmie.
  16.02, w sejmie niss dał wielką plamę w wykładzie pana W.D. Właśnie to teraz oglądam. Zmieniono treść pierwotnie wydanego Ekonomicznego Aktu Konstytucyjnego, w drugim punkcie, mówiącego o wielkości emisji pieniądza.
  Najpierw w październikowym wydaniu Aktu Konstytucyjnego było, że emisja oparta jest na potencjale i wzroście gospodarczym.
  A teraz dołożono jeszcze, że; w tym również oparta ma być na wycenionym majątku narodowym i zasobach naturalnych.
  Jest to kompletna bzdura! Goście w niss nie mają pojęcia czym jest opieranie emisji o parytet gospodarczy.
  Ludzie trzymajcie mnie! Co za nieuctwo, na takim szczeblu!
  Pieniądz obiegowy nigdy w ilościowej teorii pieniądza nie jest opierany o majątek narodowy. Środki trwałe (majątek narodowy), nie stanowią towaru rynkowego z zasady, ale jedynie wtedy, gdy podlegają decyzji o wytypowaniu na sprzedaż. To są momenty sporadyczne. Wtedy to wówczas pieniądz obiegowy pobocznie obsługuje taki handel na majątku.
  Emitowany pieniądz ma być opierany na towarach obrotowych. Czyli masie towarowej od surowca po produkt rynkowy, plus zapewnienie płynności na operacyjnym koncie firmy.

  Oczywiście pomijam permanentny hazard na majątku akcyjnym firm. Można to jedynie uważać za zabawę hazardową na papierkach "zdeponowanych na giełdzie akcjach". Ale to jest tylko fikcyjny handel na majątku. Ludzie grają na giełdzie a firma giełdowa robi swoje. Wpływ gry giełdowej jest minimalny na działalność firmy.

  Co do złóż to owszem jest to towar obrotowy, ale jego wycena jako surowca jest żadna lub jakaś, gdy surowiec do kogoś należy. Natomiast możliwe jest uwłaszczenie złóż na naród i zapis uwłaszczeniowy o proporcji w dzieleniu się zasobami z firmą wydobywczą, na zasadzie dzielenia się zyskiem takiej firmy, podczas procesu wydobywczego.
  Architektura monetarna - rozrywana na strzępy
 • Linki do tematu
  Dużo na temat osoby prawnej, jako przyczepionym korporacyjnym bycie, podane jest w wywiadach z Piotrasem na stronie u Alexa. Szukać w dziale Prawnym. Np na podstronie 8 są trzy filmy.
  http://porozmawiajmy.tv/panstwo-korporacja-obywatel-i-inne-fikcje-prawne-piotras/
  http://porozmawiajmy.tv/przekret-wszechczasow-czyli-kto-jest-twoim-wlascicielem-piotras/
  http://porozmawiajmy.tv/zrozum-kim-jestes-i-zacznij-ujarzmiac-matrixa-prawno-bankowego-aleksander-berdowicz/

  Piotras dał też dużo tekstów na te tematy u blogerki Astromaria
  https://astromaria.wordpress.com
  Jest tam zestaw wielu wpisów z komentarzami pod nimi, gdzie Piotras też uczestniczy w nich.
  Link do tego na blogu astromaria, jest w lewej szpalcie strony pt. Przekręt wszechczasów
  Fałszerstwo dokumentów źródłowych w Polsce.
 • @Autor
  Popieram Pana bojkot, bo wiem, kto w którą stronę ciągnie.
  Tylko teoretyczne i konkretne rozwiązania oparte o ilościową teorię pieniądza mają sens.
  Rezerwuję sobie miejsce w stodole.
  Pozdrawiam gorąco!
  Architektura monetarna - rozrywana na strzępy
 • To żaden wysiłek, a zmienia wiele.
  Na królewskiej tv, podawany jest sposób, jak w Polsce można wyrazić "sprzeciw-korektę" w sytuacji gdy notariusze są bezsilni i nieskuteczni w tej kwestii prawnej. Otóż należy złożyć oświadczenie według zasad prawa zwyczajowego, w obecności trzech świadków. Tak podpisany dokument z oświadczeniem, że istniała ciągłość życia od urodzenia, dołączyć do akt stanu cywilnego.
  https://www.youtube.com/watch?v=bA77XLgEnzg
  Fałszerstwo dokumentów źródłowych w Polsce.
 • @andrzejw 14:17:25
  Paszporty tak jak dowody osobiste, mają taki sam zapis nazwiska jak na dowodzie osobistym. Kolory paszportów kodują, czy państwo już jest przejęte na własność prywatną, czy też jeszcze nie. O innych rzeczach poczytaj tu:
  https://ligaswiata.wordpress.com/2013/06/30/znamie-bestii-tworzenie-jednolitego-panstwa-administracyjnego/

  Znam przypadek gościa, co nie zgłasza się po przedłużenie dowodu osobistego, a posługuje się tylko paszportem. Nawet założył na niego konto w banku. Bez dokumentu firmy na osobę prawną, idzie jakoś żyć w Polsce.
  Fałszerstwo dokumentów źródłowych w Polsce.
 • @Lotna 14:43:23
  Masz pełną rację, że byłoby to wyśmiane w medialnym ściekowym nurcie. Ale wiedząc z otaczających faktów, jak stopniowo odbierana jest swoboda działania i myślenia, nie można już myśleć i mówić, że to jest teoria, bo taka jest rzeczywistość. Mówienie prawdy staje się czynem odwagi, bo za obwieszczenie prawdy są artykuły do ukarania, albo odebrania wolności, jak np M. Piskorskiemu.

  Ja też na obecnym etapie nie mogę dojść do szczegółów w jakim sądzie przeprowadza się kasację niewolnictwa i jaka to procedura prawna musi być otworzona. To co zaproponowałem, to tylko moja logika co można już teraz spróbować zrobić, ale to może spotkać się z twardą ścianą nie do pokonania, bo w polskich sądach zasiadają ignoranci, nieuki prawne i mściciele Polaków, mianowani z rodowodu, a nie z wiedzy prawniczej.

  A w Niemczech w Wittenbergu, prawnicy Fitzka przeprowadzali tą wypiskę ze spółki państwa niemieckiego dla Niemców. Urzędnicy dawali nowe dokumenty dla nich i prosili, aby się nie pozbywali starych dokumentów mimo wszystko.
  A przecież należy wyrejestrować stary dokument, usunąć pesel by był nieaktywny, by status niewolnika wykasować ze systemu. Tego też nie rozumiem. To tak jakby mimo wszystko tych Niemców w Wittenberdze zrobili "w konia". No bo chodzi o to, aby twój majątek nie był własnością państwa, tylko Twoją. Osoba prawna jest zbędna. Wszystko co wykonujesz, masz robić w imieniu własnej osoby, a nie kukły. Majątek ma być Twój, a nie właścicieli Świata. Świat z dobrami ma być na bieżąco dzielony pośród tych co żyją, a nie brany w jedne łapy.
  Fałszerstwo dokumentów źródłowych w Polsce.
 • @andrzejw 07:49:24
  Gdy wpiszesz ortograficznie na druku, który nakazuje pisać dużymi literami, a urzędnik przyjmując nakazuje, byś ponownie wypełnił druk, możesz oponować w razie wymuszania przez urzędnika , tłumacząc, że jest norma na pisownię polską w sprawie nazwisk i nie będziesz fałszował swojego nazwiska. Jak się nie uda złożyć takiego pisma z podpisem własnym, to odchodzisz z niczym i skierować sprawę do sądu. Masz prawnie zabezpieczony czas na posługiwanie się zastępczym dokumentem i poświadczeniem o założonej sprawie z oskarżeniem urzędu, dotyczącym wystawienia dowodu osobistego.

  Może być też tak, że urzędniczka przyjmie druk wypełniony małymi literami, a gdy będziesz odbierał dowód osobisty, to będzie jak zwykle z dużymi literami. Wiec możesz odmówić odbioru i masz przypadek, że oni sfałszowali, bo sobie zabezpieczysz kserokopię złożonego wniosku, gdzie wypełniłeś tak jak trzeba wg ortografii. no i wtedy od razu sprawa do sądu.
  Przecież można próbować tych sztuczek podczas wymiany dowodów. Trochę gorzej wypada sytuacja, gdy brak dowodu osobistego uniemożliwi załatwienie czegoś w banku, lub innej sprawy jak np załatwienie pracy.
  Ogólnie jest tak, że jak mija termin wyrobienia dowodu, a się nie zgłaszasz po nowy, to nie ma ponaglania ze strony urzędu. Da się egzystować bez ważnego dowodu. Można mieć inny dokument i żyć. Znam osobę która tak nienawidzi tego dokumentu z tego powodu, że nosi przy sobie jedynie ksero dowodu, a dowód trzyma schowany w domu. zawodowy-polak.pl np nie nosi dowodu i zawsze wciska bajkę, że dowód osobisty zabrała mu żona, a on to zgłosił na policji.
  Fałszerstwo dokumentów źródłowych w Polsce.
 • minister to wie.
  Sformułowanie ministra Piotra Stachańczyka:

  Na podstawie art. 27 ust. 4 ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. – Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. poz. 1741 i 1888) zarządza się, co następuje, dotyczy tego art 27:

  Art. 27.

  3. Akta zbiorowe rejestracji stanu cywilnego niesporządzone w formie dokumentu elektronicznego mogą być wynoszone poza urząd stanu cywilnego za zgodą wojewody wyrażoną w drodze postanowienia lub w przypadku niebezpieczeństwa zagrażającego tym aktom.

  4. Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, sposób:

  1) prowadzenia rejestru stanu cywilnego,
  2) oznaczania w rejestrze stanu cywilnego aktów stanu cywilnego,
  3) prowadzenia akt zbiorowych rejestracji stanu cywilnego,
  4) zabezpieczania akt zbiorowych rejestracji stanu cywilnego niesporządzonych w formie dokumentu elektronicznego w przypadku, o którym mowa w ust. 3
  – uwzględniając konieczność zapewnienia kompletności danych zawartych w rejestrze stanu cywilnego i ich przejrzystości, sprawnego funkcjonowania rejestru stanu cywilnego, ochrony danych osobowych i mając na względzie szczególny charakter akt zbiorowych rejestracji stanu cywilnego.

  Nie miał pan minister naprawdę żadnych wytycznych narzuconych dokumentami. Zrobił to z przyczyn o których sam wie. Można więc go zapytać, po co to zrobił, że sfałszował całemu narodowi imiona i nazwiska w rejestrach stanu cywilnego.
  Pieniądz POwSO, przy innym pieniądzu rdzennym w państwie.
 • Fałszowanie imion i nazwisk.
  Idąc tropem aktów prawnych, znalazłem kto wprowadził tę zmianę z notacją imion i nazwisk.
  Nowa rejestracja aktów stanu cywilnego, zaprowadzona została w 2015 roku przez ministra Piotra Stachańczyka, w celu wdrożenia centralnego cyfrowego rejestrowania aktów stanu cywilnego, o szybkiej edycji i szybkim dostępie do danych, choć nadrzędna ustawa z dnia 28 listopada 2014 r. Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. poz. 1741 i 1888) wcale nie nakładała obowiązku zapisywania nazwisk i imion wersalikami. Przejrzałem dokładnie całą ustawę z dnia 28 listopada 2014 r. Z kolei sejm zdrady narodowej nacisnął przyciski na TAK.

  Fragment dokumentów z dziennika ustaw.

  Warszawa, dnia 18 lutego 2015 r.
  Poz. 225
  ROZPORZĄDZENIE
  MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH (Minister Spraw Wewnętrznych: wz. P. Stachańczyk)
  z dnia 9 lutego 2015 r.
  w sprawie sposobu prowadzenia rejestru stanu cywilnego oraz akt zbiorowych rejestracji stanu cywilnego
  Na podstawie art. 27 ust. 4 ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. – Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. poz. 1741 i 1888) zarządza się, co następuje:


  Rozdział 2
  Sposób prowadzenia rejestru stanu cywilnego
  § 2. 1. Wpisów w rejestrze stanu cywilnego dokonuje się w alfabecie łacińskim rozszerzonym, wielkimi literami.
  2. Oznaczenie numeru domu w rejestrze stanu cywilnego można zamieścić małymi literami.


  Rozdział 3
  Sposób oznaczania aktów stanu cywilnego w rejestrze stanu cywilnego

  § 42. 1. Oznaczenie aktu stanu cywilnego jest nadawane przez system teleinformatyczny, w którym jest prowadzony rejestr stanu cywilnego, z chwilą sporządzenia aktu urodzenia, aktu małżeństwa albo aktu zgonu.

  2. Oznaczenie aktu stanu cywilnego składa się kolejno z:
  1) siedmioznakowego identyfikatora gminy, na terenie której ma siedzibę urząd stanu cywilnego właściwy dla okręgu rejestracji stanu cywilnego, zgodnego z krajowym rejestrem urzędowym podziału terytorialnego kraju;
  2) dwuznakowego rozszerzenia identyfikatora, o którym mowa w pkt 1, umożliwiającego identyfikację urzędu stanu cywilnego w ramach gminy;
  3) dwuznakowego symbolu rodzaju aktu stanu cywilnego;
  4) czteroznakowego oznaczenia roku, w którym akt jest sporządzany;
  5) sześcioznakowego numeru aktu.

  3. Z chwilą przeniesienia aktu stanu cywilnego do rejestru stanu cywilnego na podstawie art. 124 lub art. 145 ust. 13, jest nadawane w rejestrze stanu cywilnego nowe oznaczenie tego aktu. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio.

  Rozdział 3 normuje sposób oznaczania zapisów w rejestrze, co zgadza się z tym podanym w tekście wpisu.
  Pieniądz POwSO, przy innym pieniądzu rdzennym w państwie.
 • O wdrażaniu POwSO
  Chcąc wprowadzić system POwSO jaki drugi autonomiczny w obrębie jednego państwa, to należy od razu przechodzić na metodę przez regulowanie za pomocą równania. Swój dotychczasowy kapitał finansowy firma zatrzymuje dla siebie, bo to będzie pieniądz obcy do wykorzystywania potem przy handlu na zewnątrz systemu do którego wstąpi. POwSO wyposaża wtedy firmę w swoje pieniądze, według zinwentaryzowanych wartości rynku towarowego firmy, wartości produkcji w toku, i wartości wszystkich kosztów ponoszonych przez miesiąc funkcjonowania firmy przy zatrzymanej sprzedaży. Jest to nieodzowne minimum pieniędzy operacyjnych.

  Z powyższego wzoru można więc szacunkowo zakładać minimalny współczynnik płynności, który zapewnia obsługę firmy przy zatrzymanej sprzedaży na czas jednego miesiąca, jeśli by się uruchamiało taki system, przez stopniowe dołączanie firm i wyposażania ich w pieniądze. Później na poziomie całego działającego systemu, współczynnik płynności dla niego, należałoby przesuwać w celu utrzymywania zerowego dryfu inflacyjnego.

  Trzeba jeszcze wspomnieć o istotnej rzeczy, którą jest comiesięczna emisja. Dodawania w trzy główne grupy użytkowników i dotyczy składników cenowych, poniesionych przez firmy kosztów (Tr), które są zawarte w produktach rynkowych na sprzedaż. Zachodzić to będzie wtedy, gdy rynek towarowy będzie się napełniał. Będzie więc tak, że zakumulowane składniki cenowe w towarach rynkowych, nie będą w całości obciążać płynności firmy, ale tylko w około 2/3 wartości (Tr), jeśli założyć, że składniki cenowe (Z + A) ; P ; (kpd + Po) będą równe.
  Oczywiście podobnie rozsiewane są też składniki cenowe (Z) i (A), jeśli trwa napełnianie rynku.
  Gdy z kolei rynek towarowy "chudnie", bo dopływ towarów jest wolniejszy niż sprzedaż, emisji rozsiewczych nie będzie, tylko będą robione anihilacje, przez zmniejszanie miesięcznych planów kredytowych.
  Kolejne przybliżenie projektu POwSO - część 4
 • O płynności
  Wytłumaczę jeszcze, dlaczego nie zastosowałem takiej formy współczynnika proporcjonalności:

  M1 = Cp * (mag + tok) + R tylko; M1 = (Cp + 1) * (mag + tok) + R czyli:

  M1 = Cp * (mag + tok) + (mag + tok) + R

  Taką definicję płynności, założyłem między innymi z zasad startu systemu POwSO na metodę < B >, gdy firmy ewidencjonują swoją produkcję w toku, a firma nadzorująca POwSO, musi ją wyposażyć w pieniądze operacyjne. Po prostu pieniądze firma ma dostać za darmo i w takiej ilości, aby to było metodyczne i pozwalające firmie działać bezpiecznie bez konieczności zaciągania pożyczek, lub kredytów. Sam fakt, że firma przystępuje w system POwSO i posiada na stanie środki obrotowe w konkretnych wartościach, to muszą być pokryte wartością nowych pieniędzy. Po przeróbce towarów w ilości jakie firma ma zgromadzone, stać ją na odtworzenie zasobów, choćby nawet nie ulegały jeszcze sprzedaży.
  Zaś idea dodawania jeszcze dodatkowej części na płynność (pły), co stanowi element składowy bazy odniesienia, wynika z potrzeb na cykliczne dokonywania wypłat i zakupy środków obrotowych.
  Z równania równowagi chwilowej podanej w wersji 2, wynika, że zasoby płynności (pły), oparte są kompleksowo o element realizowanej produkcji z ostatniego miesiąca (T + P + A + Z + kpd - dR), jak i element rynku towarowego dotworzonego w ostatnim miesiącu (dR). dR = Tr + Pr + A + Z + kpd. Więc zasoby płynności do obsługi dodawanej nowej wartości od pracy, wraz z amortyzacją, są także powiększone o wartość dokupionych środków obrotowych w okresie minionego miesiąca (Tm). T = Tm + Tt + Tr

  M + got + komp + emi = pły + (mag' + tok' + T + P + A + Z + kpd - dR) + (R'+ dR - S)

  Po podstawieniu dR w składnik towarów zmagazynowanych, oraz przetwarzanych, i zredukowaniu składników w części pozarynkowej bazy odniesienia (mag i tok):

  (mag + tok) = (mag' + tok' + T - Tr + P - Pr)

  Dodana więc płynność jako dodatek ponad (mag + tok), czyli kwotowa płynność firmy, ponad wartość produkcji w toku (mag + tok), wynosi:

  pły = Cp * (mag' + tok' + T - Tr + P - Pr)

  Dodatkowa ilość pieniędzy na miesięczną obsługę przy zatrzymanej sprzedaży, można założyć, odejmując część kreowaną do składników cenowych (A) i (Z). Wtedy można szacunkowo określić współczynnik Cp firmy:

  (T + P + kpd) = Cp * (mag' + tok' + T - Tr + P - Pr)

  (T + P + kpd) = Cp * (mag + tok)
  Kolejne przybliżenie projektu POwSO - część 4
 • @Autor
  Nie powtarzajmy nazwy "dług publiczny", bo jest kłamstwem.
  To się nazywa: Dług rządu dla publiczności.
  Albo: Bankowa wierzytelność publiczna.

  Jest do odebrania z prywatnych magazynów bankierów, wszelakich dóbr rozdzielanych na świat, tylko że chronią to bankowe służby wojskowe.

  Ekonomia monetarna bankierów, wybrała najgorszy konspekt regulacyjny, zrzucając to na publikę. W ten sposób pieniądz emisji kredytowej, staje się produktem z zaplanowanym starzeniem. Pieniądz obiegowy sam znika przy spłatach kredytu, zamiast być trwałym i krążyć długo.
  Rolą banków i pracujących tam bankierów, powinno być regulowanie pieniądza, bez zrzucania tej powinności na publikę i za taką pracę powinni odbierać zapłatę.

  Jest zaś tak, że nic nie robią, lecz gromadzą dobra i sprzedają bublowate pieniądze kredytowe, które szybko samoczynnie znikają, a sprzedaż tych pieniędzy trwa nieustannie, bo klienci i rządy są bez wiedzy. Płacą bankierom wysoką cenę preferencji czasowej za produkt samozniszczalny. A wystarczyłoby jedynie, by rzad nie brały kredytów i sukcesywnie stopniowo obniżał ceny i zarobki, by stała ilość obiegowego nominału bezkredytowego, zaczęła sprawnie obsługiwać handel. To mógłby być nawet projekt reformy monetarnej! Synchroniczna obniżka cen i zarobków, przez rząd, proporcjonalnie do wzrostu PKB.
  Żydowska gra resetem długu
 • Małe pytanie
  Rozumiem, że to szeroki kompleksowy projekt, a na wspólnej Konferencji Gospodarczej z Narod.Instyt.Studiów Strat. w sejmie, w 30 minutowym okienku, przedstawi Pan zaledwie punkt trzeci tego programu, ew jeszcze 4, 5 i 6, gdy czas pozwoli. Czy tak to będzie?
  To ma być sztandar zjednoczeniowy Polaków
 • 5*
  Pięknie napisane.
  Polacy

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

ULUBIENI AUTORZY

więcej